YÖKSİS'te Mezuniyet Bilgisi Bulunmayan Mezunlarımızın Dikkatine

Üniversitemiz 01 Mart 2006 tarihli ve 5467 sayılı kanun ile Kastamonu’da faaliyet gösteren Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi birimlerinin birleşmesi ile kurulmuştur. Bu kanun kapsamında Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi girişli öğrenciler öğrenimlerini bu Üniversiteler adına Üniversitelerimiz birimlerinde tamamlamışlardır.

Bilindiği üzere ÖSYM bütün sınav müracaatlarında öğrenim bilgilerini YÖKSİS’ten çekmektedir. Üniversitemiz mezunlarına ait bilgiler YÖKSİS’e aktarılmıştır.

Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi mezunlarına ait bilgiler bu Üniversiteler tarafından YÖKSİS’e bildirilecektir. Ancak bu öğrencilerin bilgileri Üniversitemiz tarafından muhafaza edilmektedir ve bilgiler İlgili Üniversitelere Üniversitemiz tarafından gönderilmektedir.

Bu sebeple Gazi ve Ankara Üniversiteleri adına Üniversitemiz bünyesinde yürütülen önlisans, lisans ve lisansüstü programlardan mezun olup, YÖKSİS'te mezuniyet bilgileri bulunmayan mezunların aşağıdaki formu doldurup, eposta ekine Geçici Mezuniyet Belgesi veya Diploma Sureti ekleyerek This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta adresine veya 0.366.2123353 nolu faksa göndermeleri gerekmektedir.

Bu mezunların mezuniyet teyit işlemleri yapıldıktan sonra bilgileri Gazi Üniversitesi’ne gönderilecek ve YÖKSİS girişleri Gazi Üniversitesi tarafından girilecektir.

Form için==> TIKLAYINIZ.

NOT: Geçici Mezuniyet Belgesi veya Diploma Sureti eklemeniz gerekmektedir.