1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç

Fakültemiz Matematik Eğitimi Topluluğu'ndan Konferans

Fakültemiz Matematik Eğitimi Topluluğu (MET) tarafından düzenlenen “21. Yüzyılda Değişim Süreci ve Eğitim-Matematik Eğitiminin Boyutları” konulu konferans Eğitim Fakültesi toplantı salonunda 12. 12. 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

Konferans etkinliği Matematik Eğitimi Topluluğu (MET) tanıtım sunusunun izlenmesi ve Matematik Eğitimi Topluluğu (MET) akademik danışmanı ve Üniversitemiz GSTF Dekanı Pof. Dr. Ahmet Kaçar’ın açılış konuşması ile başladı. Prof Dr Ahmet Kaçar konuşmasında Kastamonu Eğitim Fakültesi’nin 1956 yılından buyana milli eğitime öğretmen yetiştiren köklü bir kurum olduğu belirterek öğretmen yetiştirmede sağlam bir alan bilgisi, pedagojik formasyon bilgisi ve genel kültür kazandırmanın yanında öğrencilerimizin bu tür organizasyonlarla sosyal etki alanı oluşturabilen, girişimci öğretmenler olmalarına da özen gösterdiklerini ve bu faaliyetin de bu bağlamda gerçekleştirilen bir etkinlik olduğunu söyleyerek konuşmacı Prof. Dr. Şeref Mirasyedioğlu’na Kastamonu’da bulunmaları ve konferansı gerçekleştiriyor olmaları nedeniyle teşekkür etti.

 

Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şeref Mirasyedioğlu tarafından gerçekleştirilen konferans öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Konferansta öncelikle “Matematik tarihinden kesitler, teknolojinin zaman içerisindeki değişimi ve gelişimi, bilim ve teknoloji tarihinde matematik, matematik eğitiminde yeni yaklaşımlar ve bilişim teknolojileri matematik eğitimi ilişkisi” konularında bilgiler sunan Mirasyedioğlu; sonrasında öğrencilerin sorduğu soruları cevapladı.

Konferans sonunda Dekanımız Prof. Dr. B. Ünal İbret tarafından Prof. Dr. Şeref Mirasyedioğlu’na Matematik Eğitimi Topluluğu (MET) adına plaket takdim edildi ve günün anısına fotoğraf çekimleri yapıldı.