Okul Deneyimi Dersi Duyuruları        

DUYURU -

 Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 06.04.2020 tarihli toplantısında Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması derslerinin uzaktan eğitim yoluyla verilmesi kararlaştırılmış ve bu karar üniversitelere bildirilmiştir. Bu bağlamda Okul Deneyimi ve Öğretmenlik Uygulaması Koordinatörlüğü 07.04.2020 tarihinde toplanarak ilgili derslerin yürütülmesinde eşgüdümü sağlamak amacıyla aşağıdaki kararları almıştır:

1. Uygulama dosyalarının içeriğinde ders planları hazırlama ve uygulamaya ilişkin görevler bulunmaktadır. Bu nedenle öğretmen adaylarımızın dosyalarında bulunan ders planlarına ilişkin etkinlikleri tamamlamaları ve bu etkinlikleri uzaktan eğitim sistemine yüklemeleri gerekmektedir.

2. Her bir öğretmen adayından en az bir defaya mahsus olmak üzere ders anlatımı videosu çekmeleri istenecektir.( Bu çerçevede kendi derslerinin öğretim programından bir kazanım seçilmesi, bununla ilgili en az 20 dakikalık bir anlatım yapılması, sisteme bunu yüklenmesi ve bu video üzerinden tartışma yapılması sağlanabilir.)

3. EBA TV ve EBA adresinde içeriği bulunan alanlarda öğretmen adaylarından onlarla ilgili değerlendirme ve yansıtıcı düşünce raporları yazmaları talep edilebilecektir.

 

 Staj dosyaları için Tıklayınız;

Okul Deneyimi Staj Dosyası için

 

Acrobat (.pdf)

 

Word (.docx)

pdf

 

 

Okul Deneyimi Dersi Listesi için ==> TIKLAYINIZ

Öğrencilerimizin Danışmanlarıyla iletişime geçerek 24.02.2020 tarihi itibariyle Uygulama Okullarındaki 14 haftalık süreci tamamlamaları gerekmektedir. Öğrencilerimize önemle duyurulur.

 koord