Kastamonu Üniversitesi | Geleceğini İnşa Edeceğin Üniversite

Mezunların YÖKSİS Girişleri Duyurusu

 

Lisans Mezunları İçin;

Üniversitemiz 01 Mart 2006 tarihli ve 5467 sayılı kanun ile Kastamonu’da faaliyet gösteren Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi birimlerinin birleşmesi ile kurulmuştur. Bu kanun kapsamında Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi girişli öğrenciler öğrenimlerini bu Üniversiteler adına Üniversitelerimiz birimlerinde tamamlamışlardır.

Bilindiği üzere ÖSYM bütün sınav müracaatlarında öğrenim bilgilerini YÖKSİS’ten çekmektedir. Üniversitemiz mezunlarına ait bilgiler YÖKSİS’e aktarılmıştır.

Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi mezunlarına ait bilgiler bu Üniversiteler tarafından YÖKSİS’e bildirilecektir. Ancak bu öğrencilerin bilgileri Üniversitemiz tarafından muhafaza edilmektedir ve bilgiler ilgili Üniversitelere, Üniversitemiz tarafından gönderilmektedir.

Bu sebeple Gazi ve Ankara Üniversiteleri adına Üniversitemiz bünyesinde yürütülen önlisans veya lisans mezun olup, YÖKSİS'te mezuniyet bilgileri bulunmayan mezunların aşağıdaki formu doldurup, eposta ekine Geçici Mezuniyet Belgesi veya Diploma Sureti ve NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ ekleyerek Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bu mezunların mezuniyet teyit işlemleri yapıldıktan sonra bilgiler Gazi Üniversitesi’ne gönderilmekte ve YÖKSİS girişleri Gazi Üniversitesi tarafından yapılmaktadır.

Lisans YÖKSİS Talep Formu için ==> TIKLAYINIZ.

  NOT: Başvurular, Gazi Üniversitesine yönlendirildiğinden dolayı 3 iş günü içerisinde işleme alınabilmektedir.